Banyo Dekorasyonunda Renk Uyumu


Iyi planlanmış, doğru konumlandırılmış, harika bir şekilde aydınlatılmış ayrıca mükemmel dekore edilmiş bir banyo! Daha ne istenebilir ki. Bu tarz bir banyo başlı başına hatta tek başına mutluluk kaynağıdır. Biz banyo dekorasyonlarını evin diğer kısımlarından farklı olarak sadece kendimiz, sadece kendi keyfimiz için yaparız. Bu da bu alanı çok daha özel bir hale getirir. Her ne kadar salonda misafirlerimizi ağırlayacağız, eşimiz dostumuz görecek yok yatak odasından da geçerler, mutfağa da uğrarlar diye en çok bu odalara özenmiş olsak da zamanında günümüzde bu durum değişiyor. Banyo dekorasyonlarında renk uyumu, mobilya seçimi, fayans kullanımı gibi tüm konular çok daha önemli hale geliyor. Kişisel özgürlük alanımız olan, yorgun bir günün yorgunluğunu atabileceğimiz en özel alan olan banyolara şıklık ile zarafet geliyor. En az salonların düşündüğümüz kadar banyoların da dekorasyonlarını düşünüyoruz. Bu renk mi fayans olsa yoksa şu renk duvar kağıdı mı olsa? Tüm imkanların zorlanıp döşendiği banyolarda her geçen gün küvetli, jakuzili banyo sayısı artıyor. Öylese bu özel mi özel güzel mi güzel alanları daha nasıl güzelleştirebiliriz. Bakalım neler yapılabilir?

Yağmur ormanlarında koşan geyikler gibi

Bundan bir kaç sene öncesine kadar en ünlü banyo fayans markaları, duşakabin üreticileri reklamlarında hep aynı şeyleri kullanıyorlardı. Yağmur ormanlarında koşan geyikler. Yağmur ormanlarında geyik karaca gibi hayvanlar pek bulunmaz muhtemelen ama biz verilmek istenen düşünceyi anladık. Yani size kendinizi yağmur ormanlarındaymışsınız hissi verecek renk ve dokulardaki banyolar. Yeşil banyo dekorasyonunda kullanıldığında harikalar yaratabilir ancak dikkatli kullanmak lazım. Krem ve beyaz renk tonları ile mükemmel uyum sağlayan bu rengi isterseniz sevdiğiniz mavi tonları ile de kombinleyebilirsiniz. Ancak unutmayın yeşilin yine de en güzel uyum sağladığı renk bej rengi, krem rengi tonlarıdır. Direk beyaz yerine de beyazın biraz farklı tonları mükemmel bir terfcih olur.

Banyo dekorasyon önerileri daha önce paylaşmış olduğumuz bilgileri size hatırlatacaktır. Ayrıca banyo dekorasyonlarında renk uyumunu örnekleri ile görmek isterseniz galerimize göz atabilirsiniz.

banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
buyuk-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
degisik-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
en-guzel-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
en-sik-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
eski-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
farkli-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
ferah-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
goz-alici-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
isiltili-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
klasik-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
koyu-renk-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
luks-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
modern-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
ozel-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
parlak-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
retro=banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
sade-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
sik-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu
yeni-banyo-dekorasyonunda-renk-uyumu

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri