Banyo Asma Tavan Modelleri


Banyo dekorasyonu estetik açıdan hoş görünmesinin yanında kullanışlı ve işlevli olması bakımından çok önemlidir. Yani banyo ve tuvalet gibi sürekli bir su akışı ve buharlaşma olan ortamlarda tavan ve yapı malzemeleri doğru yapılmadığı taktirde akma, sızıntı gibi süekli problemler yaşanır. Bu durumun önüne geçmek için de banyo asma tavan modelleri seçiminden önce banyo tavanının iyice izole edilmesi, hiç su sızdırmayacak şekilde kaplanması gerekir. Bunun için çok çeşitli malzemeler kullanılsa da en çok tercih edileni alüminyumdur.

Hem kullanışlı hem şık banyo asma tavan panelleri

Banyolarda oluşan buharlaşma direk tavana doğru yükselir. Tavana yükselen su buharı direk emilmeye başlar ve tavanı ıslatır. Islanan tavan zaman içerisinde dökülmeye ve üst kattan da su sızdırmaya başlar. Son zamanlardaki alüminyum asma tavan panelleri bu tarz durumlara karşı en iyi çözümlerden biridir. Panelleri yerleştirdiğinizde beton malzeme ya da alçı malzemenin buharı emmesini engeller. Banyonun kendi kendine kurumasını sağlar. Böylece de tavanınız hiç bir şekilde zarar görmemiş olur. Bu asma tavanlar, çeşitli ışıklandırma sistemleri ile de satışa sunulmaktadır.

En uygun banyo tavan kaplama fiyatları

Banyo tavan kaplamasında fiyatlar seçtiğiniz ürün ve modele göre değişir. Bunun yanında sadece tavan kaplaması da tercih edebilirsiniz. Alüminyum gibi su sızdırmayan ve buharlaşmayı önleyen malzemeler ile yapılan tavan kaplamalarının fiyatları 500 türk lirasından başlayıp bir kaç bin türk lirasına kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlar, banyonuzun büyüklüğüne ve sizin seçtiğiniz malzemelere göre değişir. Dilerseniz tavan kaplaması üzerine sadece alçı çektirebilirsiniz de.

Ferah banyolar için ışıl ışıl aydınlatmalar

Banyosunda değişiklik yapmak isteyen herkes önce şunu sorar, banyo asma tavan nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı işin ehli olanlar için ne kadar kolaysa diğerleri için bir o kadar zordur. Banyo tavan düzenlemeleri yapılırken özellikle elektrik tesisatı olanlar için kesinlikle işin uzmanı bir usta çağırmalısınız. Bu tavan sistemleri herkesin yapabileceği bir iş değildir. Ayrıca öncesinde banyonuzun büyüklüğüne ve sizin zevkinize göre nasıl bir sistem kurulacağı hakkında da geniş bir ön çalışma yapılması gerekir. Az ışık alan bir banyonun ışıl ışıl olmasını istiyorsanız orası için güzel bir ışıklandırma çalışması yapılması gerekir. Tıpkı salon asma tavan modelleri gibi banyo için de birbirinden şık ve farklı tasarımlar vardır.

avizeli-banyo-asma-tavan-modelleri
aydinlatmali-banyo-asma-tavan-modelleri
aydinlik-banyo-asma-tavan-modelleri
banyo-asma-tavan-modelleri
beyaz-banyo-asma-tavan-modelleri
desenli-banyo-asma-tavan-modelleri
en-guzel-banyo-asma-tavan-modelleri
en-sik-banyo-asma-tavan-modelleri
ferah-banyo-asma-tavan-modelleri
gomme-banyo-asma-tavan-modelleri
gosterisli-banyo-asma-tavan-modelleri
isikli-banyo-asma-tavan-modelleri
kahverengi-banyo-tavan-modelleri
modern-banyo-asma-tavan-modelleri
plastik-banyo-asma-tavan-modelleri
renkli-banyo-asma-tavan-modelleri
sade-banyo-asma-tavan-modelleri
sik-banyo-asma-tavan-modelleri
trend-banyo-asma-tavan-modelleri
yeni-banyo-asma-tavan-modelleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri